Fundacja „Dr Clown”

Fundacja „Dr Clown”

Celem fundacji jest niesienie uśmiechów tam, gdzie są one najbardziej potrzebne – do chorych w szpitalach, zmagających się z bólem, lękiem i samotnością

Nasze działanie

Fundacja „Dr Clown” od 1999 roku prowadzi w Polsce „terapię śmiechem”. Wolontariusze, czyli Doktorzy Clowni, podczas wizyt w szpitalu przebrani są w fantazyjne, różnobarwne stroje. Do odwrócenia uwagi chorych od szpitalnej rzeczywistości wykorzystują interaktywne zabawy, animacje oraz wspierające rozmowy. W wyniku tych spotkań zostaje wzmocniona motywacja do walki z chorobą, zminimalizowane napięcie oraz stres spowodowane trudną sytuacją chorego. Do szpitali mogą pójść tylko osoby pełnoletnie, do placówek specjalnych od 16-go roku życia. Jeżeli tylko sytuacja pozwoli na wznowienie wizyt w szpitalach i placówkach specjalnych, zapraszamy do tych działań. 

Jak możesz pomóc?

W czasie pandemii musieliśmy zmodyfikować nasze działania i opieramy się na teraz na wizytach pod szpitalami, podczas których tańczymy, puszczamy duże bańki mydlane i staramy się choć na chwilę odwrócić uwagę dzieci od tego, że są w szpitalu. Fundacja zapewnia wszystkie szkolenia. Wolontariusz zobowiązany jest przygotować przebranie we własnym zakresie (przy tworzeniu stroju należy pamiętać, że animacje są prowadzone na dworze).

Wymagana dyspozycyjność: dwie soboty w miesiącu

Kontakt 

magdalena.pecho@drlcown.pl
www.drclown.pl

Galeria