Bátor Tábor

Kim jesteśmy?

Bátor Tábor przywraca dzieciom dotkniętym chorobami nowotworowymi nadzieję i daje potężne narzędzia do budowania własnej wartości. W ciągu 20 lat działalności Fundacji w jej programach, opierających się na terapii rekreacyjnej, wzięły udział tysiące dzieci z chorobami nowotworowymi z Polski, Węgier, Czech i Słowacji. Należymy do globalnej sieci SeriousFun założonej przez hollywoodzką gwiazdę i filantropa Paula Newmana.    

Nasze działania

Dotychczas organizowaliśmy Obozy Odwagi, gdzie dzieci odzyskują radość, poznają nowych przyjaciół, cieszą się różnymi zajęciami jak park linowy, łucznictwo lub kajaki. To miejsce, które obozowicze i wolontariusze zawsze wspominają z uśmiechem na twarzy.   

W tym roku, jak w poprzednim, obozy na Węgrzech nie odbędą się. My jednak nie zwalniamy tempa, jesteśmy jeszcze bardziej zapracowani niż w latach poprzednich ponieważ opracowujemy nowe dla nas, ale oparte na latach praktyki i doświadczeń z terapią rekreacyjną, obozy online. Są to programy, dzięki którym dostarczymy dzieciom odrobinę atmosfery Obozu Odwagi w ich własnych domach. Serie zajęć prowadzą nasi wolontariusze, jak również specjaliści od rozwoju, artyści, naukowcy. Zajęcia są przede wszystkim oparte na terapii rekreacyjnej, tak by wzmacniać dzieci w tej trudnej sytuacji, dawać im poczucie autonomii, przynależności oraz zdobywania kompetencji. Do tej pory z wielkim sukcesem odbyły się kilkukrotne przygody dla całej rodziny w starożytnym Egipcie oraz kreatywne warsztaty świąteczne, które zapewniły atrakcję dzieciom oraz ich rodzinom. Przyjmujemy na nasze zajęcia również dzieci z innych fundacji pomagających dzieciom z mukowiscydozą. 

Już niebawem ruszamy z kolejnymi przygodami. Za kilka tygodni odnawiamy nasz program szpitalny GO! W wersji online, z którym chcemy trafiać do dzieci przebywających w domu na stałe, bądź będących w trakcie leczenia w szpitalu. 

Jeśli tylko będzie można, jesteśmy w pełnej gotowości na przeprowadzenie krótszych programów online w drugiej części tego roku. Mamy wielką nadzieję, że to się uda.

Jak możesz pomóc?

Nudzi Cię prokrastynacja przed komputerem w zimowe wieczory? 
Masz jakieś umiejętności, hobby czy wiedzę, którymi chcesz się podzielić?  
Chcesz pomóc innym?  

3 x TAK? Super! 

Jeśli masz 20 lat lub więcej zgłoś się na wolontariat Fundacji Bator Tabor!

Kontakt

Zgłaszać się można przez naszą stronę: https://batortabor.pl/volunteering-2 bądź na adres email: goprogram@batortabor.pl