Armia Zbawienia

Kim jesteśmy?

Armia Zbawienia powstała w 1865 roku w Wielkiej Brytanii, w Polsce była obecna przed II Wojną Światową. Jej działalność została wznowiona w 2005 roku. Dzisiaj Światowa Armia Zbawienia ma ponad 1,7 miliona członków. Jesteśmy obecni w 133 krajach, prowadzimy sklepy charytatywne, szpitale, szkoły, schroniska dla bezdomnych, pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i pomoc humanitarna. 

W Warszawie, na Pradze-Północ, Armia Zbawienia jest wszędzie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba. Wspieramy i pomagamy tym, którzy tego potrzebują. Karmimy głodnych, pocieszamy smutnych i pomagamy tym, którzy nie mają środków do życia. 

Jak działamy?

Mimo pandemii nasi wolontariusze nadal pomagają w Punkcie pomocy rozdając żywność i odzież, ale również służą praktyczną pomocą w zakupach dla osób starszych i niepełnosprawnych, przy wydarzeniach w naszym Klubie dla kobiet, gdzie panie dzielą się swoim doświadczeniem i uczą się nowych umiejętności (nawet na spotkaniach w małym gronie przez restrykcje). 

Pomoc wolontariuszy dzieciom w Armii Zbawienia zawiera szeroki wybór aktywności: pomoc przy odrabianiu lekcji podczas tygodnia (nasza świetlica jest otwarta przez całą pandemie), obozy letnie, specjalne projekty (teatr, sport itd). 

W ramach projektu Level Up odbywają się: Klub młodzieżowy, Program rozwoju wolontariatu „Be active!”, Klub językowy (angielski oraz rosyjski teraz na Teams), Program „Super rodzic!”, warsztaty rozwijające kompetencje społeczne, pikniki rodzinne, spotkania sąsiedzkie, wyjścia integracyjne, zajęcia rozwijające pasję. 

To wszystko nie byłoby możliwe bez udziału wolontariuszy, dlatego serdecznie zapraszamy do kontaktu i pomocy!

Kontakt

Armia Zbawienia 
ul. Ząbkowska 13/13 (wejście od ulicy Brzeskiej) 
tel. 605 368 604 / 609 021 414