Wykłady online

Obecna sytuacja uniemożliwiła nam przeprowadzenie targów w dotychczasowej formule. Niestety, nie dojdzie do bezpośredniego spotkania potencjalnych wolontariuszy z przedstawicielami fundacji. Za to, uruchomiliśmy bazę warszawskich wolontariatów, z których część pojawiała się na targach, abyście mogli w ten sposób dotrzeć do tych najciekawszych.

Oprócz tego, chcieliśmy stworzyć pewną interaktywną formę kontaktu, dlatego zorganizowaliśmy kilka tematycznych z osobami, powiązanymi z wolontariatem. Zapraszamy do zapoznania się z nimi!

Odpowiedzialna wolonturystyka

Przedstawicielka fundacji Go’n’Act oraz koordynatorka projektu „Zanim Pomożesz”, Pani Alicja Kosińska opowie o odpowiedzialnej wolonturystyce i na co należy zwracać uwagę wybierając wolontariat za granicą. Z wywiadu dowiesz się, dlaczego w krajach trzeciego świata rodzice oddają swoje dzieci do sierocińców odwiedzanych przez obywateli globalnej, bogatej północy oraz jak można walczyć o prawa dzieci na całym świecie?

Dlaczego warto działać mimo pandemii?

Wolontariat Koleżeński „Mary i Max” to nowatorski program, którego celem jest wsparcie osób z autyzmem i zespołem Aspergera w nawiązywaniu kontaktów koleżeńskich. Pani Kinga Wojaczek, prezes stowarzyszenia, w rozmowie z Zosią i Olgą – przedstawicielkami zespołu WTW, opowie o inicjatywie i o tym dlaczego warto działać mimo pandemii.

O wolontariacie “DBAM o seniora”

Macie ukończone 18 lat i szukacie wolontariatu dla siebie w czasie pandemii? Dzięki wolontariatowi „DBAM o seniora”, będziecie mieli możliwość m.in. rozwozić obiady dla potrzebujących seniorów, a więcej o jego celach, obowiązkach wolontariusza i o tym, co wniesie wolontariat do Waszego życia, dowiecie się z wywiadu z panią Dominiką Witkowską – psychoterapeutką oraz koordynatorem całej akcji.