O nas

Nasz zespół

Jesteśmy grupą licealistów z XXVII LO im. Tadeusza Czackiego w Warszawie, których połączyła chęć pomocy. Już po raz trzeci wspólnie organizujemy Warszawskie Targi Wolontariatu – wydarzenie łączące młodych ludzi, którzy chcą pomagać innym oraz organizacje, które poszukują wolontariuszy. Poznaj osoby stojące za organizacją projektu!  

Krótko o historii WTW

W 2019 roku siedmiu ówczesnych drugoklasistów (którzy dzisiaj już studiują i całym sercem wspierają naszą działalność) postanowiło stworzyć projekt społeczny w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Jego celem było umożliwienie spotkania przedstawicieli fundacji i potencjalnych wolontariuszy. Miało ono zachęcić, szczególnie młodych ludzi, do podejmowania działalności społecznej. Pierwsze Targi odbyły się w Warsztacie Warszawskim i spotkały się z bardzo dużym entuzjazmem. 

Zespół pierwszej edycji WTW

Organizatorzy przekazali inicjatywę dalej i już rok później odbyły się kolejne targi.

Poprzednia, druga, edycja miała miejsce w marcu 2020 roku (notabene w ostatni piątek przed pandemią) w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, bo było zapotrzebowanie na znacznie większą przestrzeń. Wydarzeniem zainteresowało się setki osób, a wiele z nich już na miejscu zapisało się na wolontariat.

Zespół drugiej edycji WTW

W tym roku do ekipy organizacyjnej dołączyły nowe, młodsze osoby. Opieka nad projektem jest co roku przekazywana kolejnym rocznikom uczniów z naszej szkoły. Są to osoby chętne do działania, które z pewnością przejmą inicjatywę w następnych latach.

Co roku nawiązujemy współpracę z fundacjami, które angażują się w różne sfery życia społecznego, od ochrony praw zwierząt, przez pomoc osobom potrzebującym, po działalność kulturalną. Jesteśmy pewni, że każdy, kto zdecyduje się uczestniczyć w wydarzeniu znajdzie organizację, którą chciałby wesprzeć. Z powodu ograniczeń epidemicznych, w tym roku Targi odbędą się w formie online. Na naszej stronie internetowej będziemy sukcesywnie udostępniać opisy i materiały od fundacji, które zdecydowały się z nami współpracować. Będą to zarówno organizacje, które pojawiały się na Targach w zeszłych latach, jak i te, które w tym roku przedstawią swoją działalność po raz pierwszy.

Warszawskie Targi Wolontariatu są wspierane przez program minigrantów: „Aktywna warszawska młodzież”, finansowany przez Urząd m.st. Warszawy